Komunikacja samochodowa

Komunikacja

Spedycja lotnicza rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na obszerną skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do....

logistyka, przewozy, spedycja

Wady i zalety transportu powietrznego

2013-06-16 | Franciszek M.

Spedycja lotnicza rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na obszerną skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie lotniczym stanowią Stany Zjednoczone. W rozstrzygającej mierze transport lotniczy wykorzystywany jest do przewozu drobnych towarów potrzebujących szybkiego przemieszczenia oraz osób na dalekich trasach.

Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad złymi stronami i zaletami transportu powietrznego.  W mediach często mówi się o wypadkach samolotowych. W rzeczywistości jednak okazuje się, iż transport lotniczy jest o wiele pewniejszy niż przewożenie rzeczy w inny sposób. Niewątpliwie ułatwiającą życie i dużą  cechą jest szybkość dotarcia towaru do miejsc nawet znacznie odalonych. Ważną zaletą spedycji lotniczej jest obszerna przejrzystość dróg transportu samolotowego i częstość. Przewóz towarów drogą powietrzną jest o wiele komfortowy i pewniejszy. Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo istotną złą cechą przewozu towarów drogą powietrzną jest uzależnienie dostarczenia ładunku od pogody. W dalszym ciągu istniejącym minusem transportu powietrznego jest jego zbyt wysoka opłata.

Transport lotniczy w Polsce zajmuje się obsługą przede wszystkim przewozu między krajami. Wynika to z tego, że jest zbyt niedochodowy i nieduzy transport w odrębie naszego kraju, z uwagi na nieduży obszar naszego kraju. Mało popularnym w Polsce jest przewożenie ciężarów drogą powietrzną. W całościowym zestawieniu transport powietrzny wynosi tylko 0,003% łącznych przewozów jednak da się zobaczyć tutaj tendencję wzrostową.

Jedną z wielu rodzajów transportu jest spedycja lotnicza. Z całą pewnością najmłodszy i szybko rozwijający się w ostatnim czasie. Wynika to przede wszystkim z błyskawicznego i dużego transportu.  Transport lotniczy wykorzystuje nowoczesne i szybkie samoloty, za sprawą którym przemieszcza się coraz to cięższe i duże ładunki.

Artykuły wg słów kluczowych: