Komunikacja samochodowa

Komunikacja

W obecnych czasach rynek jest dynamiczny i zmienia się na naszych oczach. Zawody które kiedyś były najbardziej popularne, dziś przeżywają regres, a z....

transport, przewozy, spedycja, szkolenia

Transport towarów niebezpiecznych

2016-12-04 | Martyna M.

W obecnych czasach rynek jest dynamiczny i zmienia się na naszych oczach. Zawody które kiedyś były najbardziej popularne, dziś przeżywają regres, a z drugiej strony zajęcia które kiedyś można było uznawać za niszowe, rozkwitają, dając szansę na godny zarobek.

Rynek należy do pracownika, jednak trzeba być elastycznym i ciągle się dokształcać. Jedną z ciekawych opcji jest transport towarów niebezpiecznych. Brzmi groźnie, jednak to pozory. W tej dziedzinie nie trzeba być kierowcą, a np. doradcą do spraw bezpieczeństwa w zakresie transportu drogowego towarów niebezpiecznych..

Na rynku istnieją firmy które oferują szkolenia z zakresu transportu właśnie tego typu. Aby ubiegać się o uczestnictwo, trzeba oczywiście posiadać prawo jazdy.

Firmy które specjalizują się w tego typu usługach, z reguły wyposażone są w samochody przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych, które zgodne są z konwencją ADR. Firmy powinny posiadać także możliwość magazynowania i przeładunku.

Dużym plusem jest też sprzęt posiadający Certyfikat GMP+. Z tego powodu, na rynku istnieją firmy, które oferują pomoc przy zdobyciu takiego certyfikatu.

Ilość takich firm na rodzimym rynku nie jest duża, co przekłada się na małą ilość fachowców. To otwiera furtkę do zdobycia ciekawej i dobrze płatnej pracy jak kierowca lub wspomniany wcześniej doradca. Dla osób odważnych i posiadających sporą gotówkę jest też możliwość pokuszenia się o otwarcie własnej firmy tego typu.

Fundusze na pozwolenia, certyfikaty i przede wszystkim sprzęt oraz przystosowany magazyn można zdobyć dzięki funduszom unijnym. Unia łaskawym okiem patrzy na możliwość dofinansowania tego typu działalności.

Temat jest obszerny, jednak z pomocą przychodzi nam internet w którym można znaleźć masę materiałów pozwalających zrozumieć temat i nabyć odpowiednią wiedzę.

Artykuły wg słów kluczowych: