Komunikacja samochodowa

Komunikacja transport

Komunikacja autobusowa w Polsce. Historia, ciekawostki, tabor autobusowy, transport osób...

transport

Transport towarów niebezpiecznych

Transport towarów niebezpiecznych

(...) W obecnych czasach rynek jest dynamiczny i zmienia się na naszych oczach. Zawody które kiedyś były najbardziej popularne, dziś przeżywają regres, a z drugiej strony zajęcia które kiedyś można było uznawać za niszowe, rozkwitają, dając szansę na godny zarobek. Rynek należy do pracownika, jednak trzeba być elastycznym i ciągle się dokształcać. Jedną z ciekawych opcji jest transport towarów niebezpiecznych. Brzmi groźnie, jednak to pozory. W tej dziedzinie (...)

Wiecej podobnych:

Wielozadaniowe barierki ochronne

Wielozadaniowe barierki ochronne

(...) Doskonale sprawdzają się zarówno jako element zabezpieczający podczas różnego rodzaju imprez, jak również spełnia swoje zadanie w wydzielaniu odpowiedniej przestrzeni. Profesjonalne barierki ochronne nierozerwalnie kojarzą się ze zwiększeniem bezpieczeństwa. Wykonane z trwałych materiałów, wyróżniających się bardzo wysoka odpornością na uszkodzenia, gwarantują stabilność i łatwość instalacji. Atestowane, posiadające deklarację zgodności wykonania według Polskiej Normy idealnie nadają się do wydzielania stref podczas imprez (...)

Wiecej podobnych:

Przewóz towarów drogą morską

Przewóz towarów drogą morską

(...) które jeszcze do niedawna niemożliwe były do zrealizowania.Takie przedsięwzięcia bywają bardzo złożone, a ich realizacja staje się elementem nieodłącznym w całokształcie podejmowanych działań logistyczno- transportowych. Aby jednak możliwe było zrealizowanie takiego transportu, konieczne są różnego rodzaju działania pomocnicze, które odpowiadają za wiele czynników bezpośrednio związanych z tymi dziedzinami. W obrębie transportu funkcjonują również inne czynniki takie jak transport kontenerów. Są one (...)

Wiecej podobnych:

Statki drobnicowe w odwrocie

Statki drobnicowe w odwrocie

(...) Spedycja morska w Gdyni oraz Gdańsku odnotowuje spory wzrost tonażu produktów przechodzących przez nasze trzy największe porty rok do roku. Ze względu na korzystniejsze cenniki i niższe ceny na załadunek towarów porty w Gdyni i Gdańsku z sukcesami konkurują z lepiej położonymi portami bałtyckimi lub północnymi takimi jak: Rotterdam, Ryga lub Kopenhaga. Najbardziej dynamiczny wzrost notuje transport kontenerów z Gdyni, gdzie w kontenerach na olbrzymich kontenerowcach odbieranych jest wiele towarów przemysłowych z Chin, Indonezji czy Japonii, przypływają ciężarówki. Gabaryty stalowych kontenerów morskich są zunifikowane, dzięki czemu firmy prowadzące usługi logistyczne mogą bez trudu kalkulować objętość oraz ilość towarów, jaka się zmieści do każdego kontenera. Stabilna budowa kontenera ochrania zapakowane do niego produkty też przed uszkodzeniami mechanicznymi albo przed (...)

Wiecej podobnych:

Problem nie jednej firmy

Problem nie jednej firmy

(...) ograniczenia w związku z tym nie wszystko drogą lotniczą da się przetransportować. Dodatkowo produkty o nieregularnych kształtach również w obu tych przypadkach mogą być znaczącym ograniczeniem.Inaczej sprawa wygląda w przypadku spedycji morskiej, gdzie ograniczenia, co do kształtu, wielkości oraz wagi ładunku nie są już taki istotne, jak w przypadku pozostałych dwóch środków transportu. Dzięki temu (...)

Wiecej podobnych:

Transport w dużych miastach

Transport w dużych miastach

(...) Jednym z wymogów na obecnym rynku pracy jest możliwość do mobilności. Nawet pozostając w jednym mieście, jednak rozległym przeprowadzamy się z różnych przyczyn m.in. lepsza okolica do prowadzonego przez nas trybu życia, aby mieć bliżej pracy, nudzi nam się dom lub otoczenie w którym mieszkamy, koszty. W każdej takiej ewentualności jedną z ważniejszych rzeczy jest bezpieczeństwo naszego dobytku. Niektórzy porywają się na przewożenie rzeczy własnym lub wypożyczonym samochodem. Jednak czy nie łatwiej, bez większych trudności dodatkowo łatwiej w takim wypadku skorzystać z usług (...)

Wiecej podobnych:

Go West

Go West

(...) W jaki sposób trafić do Berlina?  Jest na to przynajmniej parę sposobów. Samolotem: Samolotem można polecieć z 2 polskich miast. Miasta te to Warszawa oraz Kraków.Autem przez popularne przejazdy graniczne w Gubinie, Świecku, Kostrzynie nad Odrą, Olszynie, Kołbaskowie. Pociągiem: Torowe przewozy do Berlina kursują z paru miast Polski. Są to miedzy innymi: Warszawa, Szczecin, Kraków, Gdynia.Modną formą transportu są organizowane przewozy busami i autokarami. Z wielu miast w Polsce wynajmowane są busy do Berlina. Jest to (...)

Wiecej podobnych:

Na drodze

Na drodze

(...) Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem organizacji ruchu tymczasowego i docelowego na okres usuwania usterek wodociągowych, energetycznych oraz prac drogowych. Spółka to producent znaków drogowych z wieloletnią tradycją. Do zadań firmy należy właściwe zabezpieczenie remontowanego terenu, oznakowanie drogowe, zapewnienie bezpieczeństwa (...)

Wiecej podobnych:

Transport towarów

Transport towarów

(...) Proces dystrybucji i magazynowania w kompanii Raben jest wnikliwie administrowany. Skomplikowany system zarządzania magazynowymi zapasami pozwala na: przechowywanie towaru na paletach oraz przygotowywanie wysyłek, szczegółowe raportowanie do Partnerów, dynamiczne zarządzanie stanem magazynowym, wydawanie towarów zgodnie z zasadami FIFO, BBD, PROD albo według innych wytycznych uzgodnionych indywidualnie z Kontrahentem, elektroniczną wymianę danych z Kontrahentami (połączenia EDI), dzięki której możliwy jest proces transmisji informacji w czasie realnym, usługi transportowe realizowane na czas, (...)

Wiecej podobnych:

Transport drogą morską i lotniczą

Transport drogą morską i lotniczą

(...) Szczególnie ważną rolę w świecie współczesnym odgrywa transport lotniczy. Podczas, gdy świat goni do przodu, kiedy nie ma czasu na nic, a powodzenie znacznej ilości przedsięwzięć biznesowych uwarunkowany jest od dowiezienia przesyłek i transportów o czasie przychodzi z pomocą spedycja lotnicza. Samoloty nie stoją w zatorach drogowych tak jak ciężarówki, mogą przemieszczać się między kontynentami, są oczywiście bardzo szybkie w porównaniu z transportem kolejowym lub morskim. Jedyną wadą transportu lotniczego są (...)

Wiecej podobnych: