Komunikacja samochodowa

Komunikacja spedycja

Komunikacja autobusowa w Polsce. Historia, ciekawostki, tabor autobusowy, transport osób...

spedycja

Transport towarów niebezpiecznych

Transport towarów niebezpiecznych

(...) nie trzeba być kierowcą, a np. doradcą do spraw bezpieczeństwa w zakresie transportu drogowego towarów niebezpiecznych.. Na rynku istnieją firmy które oferują szkolenia z zakresu transportu właśnie tego typu. Aby ubiegać się o uczestnictwo, trzeba oczywiście posiadać prawo jazdy. Firmy które specjalizują się w tego typu usługach, z reguły wyposażone są w samochody przystosowanych do przewozu materiałów niebezpiecznych, które zgodne są z konwencją ADR. (...)

Wiecej podobnych:

Przewóz towarów drogą morską

Przewóz towarów drogą morską

(...) dystrybucji.Przewóz drogą morską jest realizowany głównie w tych przypadkach, w których mamy do czynienia z transportem realizowanym pomiędzy różnymi kontynentami. Nie zawsze w tym przypadku transport lotniczy jest w pełni możliwy- bardzo często cała uwaga skupia się wyłącznie na drodze morskiej. Spedycja lotnicza oraz  spedycja morska są jednymi z istotniejszych, ale też najbardziej zaawansowanych metod przewozu na duże odległości. Z drugiej jednak strony nie ulega wątpliwości, ze umożliwiają one aspekty, (...)

Wiecej podobnych:

Odprawa w agencji celnej

Odprawa w agencji celnej

(...) Agencja Celna reprezentuje interesy swoich klientów przed organami celnymi innych państw. W skład usług jakie świadczy wchodzi wnoszenie o uzyskanie pozwoleń w imieniu klientów jak i doradztwo celne, wystawianie świadectw pochodzenia, wnoszenie wniosków jak i odwołań podlegających rozpatrzeniu przez Organy Celne, uzyskiwanie potwierdzeń w wywozie, wypełnianie karnetów TIR, ATA, dopuszczenie do obrotu, procedura uproszczona polegająca między innymi na dokonywaniu odprawy celnej z ograniczonym udziałem strony administracji celnej, jak i na maksymalnym skróceniu czasu trwania konkretnej odprawy, procedura eksportowa, czyli wprowadzenie towarów krajowych poza wspólnotowy obszar celny, i procedura tranzytu, czyli przemieszczanie (...)

Wiecej podobnych:

Wady i zalety transportu powietrznego

Wady i zalety transportu powietrznego

(...) Spedycja lotnicza rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na obszerną skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie lotniczym stanowią Stany Zjednoczone. W rozstrzygającej mierze transport lotniczy wykorzystywany jest do przewozu drobnych towarów potrzebujących szybkiego przemieszczenia oraz osób na dalekich trasach.Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad złymi stronami i zaletami transportu powietrznego.  W mediach często mówi się o wypadkach samolotowych. W rzeczywistości jednak (...)

Wiecej podobnych:

Problem nie jednej firmy

Problem nie jednej firmy

(...) możliwość korzystania z tego typu rozwiązań już na starcie. W przypadku transportu drogowego przewóz dużych ładunków jest ograniczony do ładowności ciężarówek oraz do stanowionego prawa, które informuje o dopuszczalnej ładowności w przypadku tego sposobu przewozu towarów. Podobnie ma się w przypadku transportu drogą lotniczą, ponieważ samoloty, nawet te transportowe, mają pewnego rodzaju (...)

Wiecej podobnych:

Transport w dużych miastach

Transport w dużych miastach

(...) firmy transportowej lub taxi bagażowe Warszawa? W takim przypadku Wasze rzeczy będą zawiezione przez osoby zajmujące się tym na co dzień. Mamy gwarancję dowozu naszych rzeczy na czas, w całości także do wyznaczonej lokalizacji. W dodatku często firma transportowa świadczy usługę z obszaru zapakowania i rozpakowania samochodu. Przy niektórych działalnościach niezbędne jest używanie usług transportowych Warszawa. Jest tak szczególnie w przypadku sklepów, których codzienna działalność  jest zależna od sprawności dodatkowo solidności transportu. Chyba każda przedsiębiorstwo w (...)

Wiecej podobnych:

Transport produktów szybkopsujących

Transport produktów szybkopsujących

(...) Świeżość twoich produktów jest dla Fresh Logistics całkowitym priorytetem. W ramach usług, jakie proponujemy znajdują się: transport chłodniczy, cross docking, transport produktów świeżych, dystrybucja krajowa, transport żywności, kompleksowa obsługa logistyczna, dystrybucja międzynarodowa. Fresh Logistics działa w branży spożywczej, gdyż w przeważającej mierze w tej dziedzinie spotykamy się z towarami szybko psującymi. Transport żywności, a w szczególności transport chłodniczy i transport produktów spożywczych realizowany jest w dedykowanych samochodach chłodniach, w których funkcjonuje bieżący monitoring (...)

Wiecej podobnych:

Go West

Go West

(...) powszechny środek podróżowania, ze względu na wygodę, elastyczność przewozu, koszty.Najczęściej transporty do Berlina są z miast Szczecin, Warszawa, Wrocław, Kraków i Poznań. Przewozy Berlin-Szczecin są chyba najczęściej wykonywane ze względu na pobliże obu miast. Busy do Berlina kursują codziennie do rożnych części niemieckiej stolicy. Prócz typowych przewozów niektóre firmy przewozowe oferują wycieczki po Belinie, dzięki którym można zapoznać się z interesującymi miejscami niemieckiej stolicy. Berlin to (...)

Wiecej podobnych:

Transport towarów

Transport towarów

(...) systemowy audyt m.in. daty ważności towarów, numerów serii produktów, numerów seryjnych palet (historia operacji udostępniana również po wydaniu produktów z magazynu).Firma logistyczna Raben w Polsce oferuje usługi z danych obszarów: kompleksowa obsługa logistyczna, magazynowanie, całościowa obsługa logistyczna branży automotive: CJ International, spedycja morska i lotnicza: Raben Air - Sea, transport krajowy, spedycja międzynarodowa, całościowa obsługa logistyczna produktów świeżych (od +2 do +6C): Fresh Logistics.Z magazynów Grupy Raben dowozimy pod wskazany adres produkty o (...)

Wiecej podobnych:

Transport drogą morską i lotniczą

Transport drogą morską i lotniczą

(...) transportować bardzo duże ilości towarów a po drugie nie może nam zbytnio zależeć na czasie, bo jak zdajemy sobie sprawę, statki przemieszczają się powoli. Transport morski spośród pozostałych dostępnych typów transportu pochłania najwięcej czasu. Szlakami morskimi można transportować przewozić dowolnego typu płyny, takie jak: mleko, paliwa, skroplony gaz, i inne, można także produkty sypkie takie jak różnego typu piaski, żwiry, kamienie, kruszywa, węgiel, rudy, można również transportować kontenery z dowolną (...)

Wiecej podobnych: