Komunikacja samochodowa

Komunikacja przewozy

Komunikacja autobusowa w Polsce. Historia, ciekawostki, tabor autobusowy, transport osób...

przewozy

Transport towarów niebezpiecznych

Transport towarów niebezpiecznych

(...) W obecnych czasach rynek jest dynamiczny i zmienia się na naszych oczach. Zawody które kiedyś były najbardziej popularne, dziś przeżywają regres, a z drugiej strony zajęcia które kiedyś można było uznawać za niszowe, rozkwitają, dając szansę na godny zarobek. Rynek należy do pracownika, jednak trzeba być elastycznym i ciągle się dokształcać. Jedną z ciekawych opcji jest transport towarów niebezpiecznych. Brzmi groźnie, jednak to pozory. W tej dziedzinie (...)

Wiecej podobnych:

Wielozadaniowe barierki ochronne

Wielozadaniowe barierki ochronne

(...) masowych. Wyróżniają się estetycznym wyglądem, przy jednoczesnym zachowaniu wysokim parametrów. Ich szerokie zastosowanie pozwala na perfekcyjną organizację, a tym samym zapewnienie porządku i planu. Barierki ochronne wykorzystywane są w wydzielaniu dróg dojazdowych, stref podczas wydarzeń widowiskowych, oddzielania miejsc, które powinny być chronione przed nadmierną ingerencją ludności. Wyznaczają ciągi komunikacyjne, a także mogą stanowić pomoc podczas tworzenia np. miejsc parkingowych i zaplecza technicznego. Warto po nie sięgnąć (...)

Wiecej podobnych:

Odprawa w agencji celnej

Odprawa w agencji celnej

(...) towarów z jednego miejsca do drugiego, znajdującego się na polskim obszarze celnym. Agenci celni posiadają wszelką wiedzę i kompetencje, aby przygotowywać dokumenty niezbędne do odprawy celnej, badać towarów i pobierać ich próbki przed dokonaniem zgłoszenia celnego, dokonywać zgłoszenia celnego, składać zabezpieczenie majątkowe, uiszczać należności celne, podejmować towary po dokonaniu odprawy oraz prowadzić magazyn celny.Importer za pośrednictwem agencji celnej ma obowiązek uiścić należności celno-podatkowe, czyli cło – opłata związana z przemieszczaniem towarów przez granicę celną, VAT – podatek od wartości dodanej, pobierany na każdym etapie obrotu towarem lub usługą oraz akcyzę – podatek pośredni (...)

Wiecej podobnych:

Wady i zalety transportu powietrznego

Wady i zalety transportu powietrznego

(...) okazuje się, iż transport lotniczy jest o wiele pewniejszy niż przewożenie rzeczy w inny sposób. Niewątpliwie ułatwiającą życie i dużą  cechą jest szybkość dotarcia towaru do miejsc nawet znacznie odalonych. Ważną zaletą spedycji lotniczej jest obszerna przejrzystość dróg transportu samolotowego i częstość. Przewóz towarów drogą powietrzną jest o wiele komfortowy i pewniejszy. Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu powietrznego. Pierwszą i bardzo istotną złą cechą przewozu towarów drogą powietrzną jest uzależnienie dostarczenia ładunku od pogody. W dalszym ciągu istniejącym minusem transportu powietrznego jest jego zbyt wysoka opłata.Transport lotniczy w Polsce zajmuje (...)

Wiecej podobnych:

Statki drobnicowe w odwrocie

Statki drobnicowe w odwrocie

(...) wiatrem. Wynajem kontenerów morskich prowadzą specjalistyczne firmy spedycyjne w polskich portach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz Świnoujściu. Dokładniejsze specyfikacje techniczne na temat różnych typów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, a także kontaktowe dane firm, jakie oferują w Polsce usługi wynajmu w celach związanych z transportem kontenerów morskich użycza agencja celna portów w Gdyni, Gdańsku a także Świnoujściu. Spedycja morska prowadzona poprzez transport kontenerów po morzu nieomalże całkowicie wyparła spedycję drobnicowcami. Obecnie w kontenerach transportuje się aż osiemdziesiąt pięć procent drobnicy. Statki drobnicowe jako kosztowniejsza alternatywa dla kontenerowców znikają z rynku. Polska jest krajem, przez którego terytorium płyną 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Chociaż transport drogą wodną jest najkorzystniejszą cenowo formą transportu z południa (...)

Wiecej podobnych:

Problem nie jednej firmy

Problem nie jednej firmy

(...) Każdy z nich ma swoje zalet, ale także ich wady. Jednak w przypadku towarów ponadgabarytowych na duże odległości najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się wybór transportu drogą morską. Dlaczego?Przede wszystkim dlatego, że transport ponadgabarytowy w ogóle nie jest możliwy w przypadku transportu drogowego oraz lotniczego. Obostrzenia prawne dotyczące maksymalnej wagi dużych ładunków wykluczają (...)

Wiecej podobnych:

Transport w dużych miastach

Transport w dużych miastach

(...) Jednym z wymogów na obecnym rynku pracy jest możliwość do mobilności. Nawet pozostając w jednym mieście, jednak rozległym przeprowadzamy się z różnych przyczyn m.in. lepsza okolica do prowadzonego przez nas trybu życia, aby mieć bliżej pracy, nudzi nam się dom lub otoczenie w którym mieszkamy, koszty. W każdej takiej ewentualności jedną z ważniejszych rzeczy jest bezpieczeństwo naszego dobytku. Niektórzy porywają się na przewożenie rzeczy własnym lub wypożyczonym samochodem. Jednak czy nie łatwiej, bez większych trudności dodatkowo łatwiej w takim wypadku skorzystać z usług (...)

Wiecej podobnych:

Transport produktów szybkopsujących

Transport produktów szybkopsujących

(...) temperatury. Dzięki temu partnerzy mają 100% pewność, iż ich towar jest transportowany stale w warunkach środowiskowych a także w odpowiedniej temperaturze. W skład kompleksowej obsługi logistycznej wchodzą następujące usługi: przygotowanie przesyłek, dodatkowe usługi magazynowe, administracja towarów a także magazynowanie oraz obsługa magazynowa. Składowanie produktów w magazynach Fresh Logistics realizowane jest w pełni profesjonalnie w układzie wysokiego składowania w obszarze kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celcjusza. Fresh Logistics oferuje ponadto nowoczesne procedury kontroli obiektów a także (...)

Wiecej podobnych:

Go West

Go West

(...) W jaki sposób trafić do Berlina?  Jest na to przynajmniej parę sposobów. Samolotem: Samolotem można polecieć z 2 polskich miast. Miasta te to Warszawa oraz Kraków.Autem przez popularne przejazdy graniczne w Gubinie, Świecku, Kostrzynie nad Odrą, Olszynie, Kołbaskowie. Pociągiem: Torowe przewozy do Berlina kursują z paru miast Polski. Są to miedzy innymi: Warszawa, Szczecin, Kraków, Gdynia.Modną formą transportu są organizowane przewozy busami i autokarami. Z wielu miast w Polsce wynajmowane są busy do Berlina. Jest to (...)

Wiecej podobnych:

Transport drogą morską i lotniczą

Transport drogą morską i lotniczą

(...) oczywiście koszty wysokie. Ale w jaki inny sposób moglibyśmy każdego dnia mieć na stole świeżo złowione ryby oceaniczne, owoce morza albo homary? Mnóstwo produktów świeżych a także szybko psujących się potrzebuje sprawnej i natychmiastowej spedycji. Nadzwyczaj opłacalnym sposobem logistyki jest Transport morski. Drogą morską przewozić można prawie wszystko, co sobie tylko wymyślimy. Są jednak dwa założenia bazowe, aby spedycja morska się opłacała. Po pierwsze by zredukować koszty transportu powinniśmy (...)

Wiecej podobnych: