Komunikacja samochodowa

Komunikacja logistyka

Komunikacja autobusowa w Polsce. Historia, ciekawostki, tabor autobusowy, transport osób...

logistyka

Wielozadaniowe barierki ochronne

Wielozadaniowe barierki ochronne

(...) Doskonale sprawdzają się zarówno jako element zabezpieczający podczas różnego rodzaju imprez, jak również spełnia swoje zadanie w wydzielaniu odpowiedniej przestrzeni. Profesjonalne barierki ochronne nierozerwalnie kojarzą się ze zwiększeniem bezpieczeństwa. Wykonane z trwałych materiałów, wyróżniających się bardzo wysoka odpornością na uszkodzenia, gwarantują stabilność i łatwość instalacji. Atestowane, posiadające deklarację zgodności wykonania według Polskiej Normy idealnie nadają się do wydzielania stref podczas imprez (...)

Wiecej podobnych:

Przewóz towarów drogą morską

Przewóz towarów drogą morską

(...) Spośród różnych rodzajów dróg transportu, część z nich związana jest ze złożonymi rodzajami działań logistycznych podczas gdy inne sprowadzają się wyłącznie do podstawowych przedsięwzięć. Wiele czynników wiąże się bezpośrednio z zaangażowaniem w kwestie dotyczące transportu w szerokim ujęciu. Dotyczy on nie tylko tych firm, które zajmują się bezpośrednio produkcją i wymagają dowozu elementów składowych lub też gotowych części, ale również tych firm, które skupione są już tylko na (...)

Wiecej podobnych:

Odprawa w agencji celnej

Odprawa w agencji celnej

(...) Agencja Celna reprezentuje interesy swoich klientów przed organami celnymi innych państw. W skład usług jakie świadczy wchodzi wnoszenie o uzyskanie pozwoleń w imieniu klientów jak i doradztwo celne, wystawianie świadectw pochodzenia, wnoszenie wniosków jak i odwołań podlegających rozpatrzeniu przez Organy Celne, uzyskiwanie potwierdzeń w wywozie, wypełnianie karnetów TIR, ATA, dopuszczenie do obrotu, procedura uproszczona polegająca między innymi na dokonywaniu odprawy celnej z ograniczonym udziałem strony administracji celnej, jak i na maksymalnym skróceniu czasu trwania konkretnej odprawy, procedura eksportowa, czyli wprowadzenie towarów krajowych poza wspólnotowy obszar celny, i procedura tranzytu, czyli przemieszczanie (...)

Wiecej podobnych:

Wady i zalety transportu powietrznego

Wady i zalety transportu powietrznego

(...) Spedycja lotnicza rozwija się w bardzo błyskawicznym tempie. Transport powietrzny na obszerną skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Europą a Ameryką Południową i Północną, a także Europy z Azją czy Australią. Światową potęgą w transporcie lotniczym stanowią Stany Zjednoczone. W rozstrzygającej mierze transport lotniczy wykorzystywany jest do przewozu drobnych towarów potrzebujących szybkiego przemieszczenia oraz osób na dalekich trasach.Często ludzie korzystając z zaczynają się zastanawiać nad złymi stronami i zaletami transportu powietrznego.  W mediach często mówi się o wypadkach samolotowych. W rzeczywistości jednak (...)

Wiecej podobnych:

Statki drobnicowe w odwrocie

Statki drobnicowe w odwrocie

(...) Spedycja morska w Gdyni oraz Gdańsku odnotowuje spory wzrost tonażu produktów przechodzących przez nasze trzy największe porty rok do roku. Ze względu na korzystniejsze cenniki i niższe ceny na załadunek towarów porty w Gdyni i Gdańsku z sukcesami konkurują z lepiej położonymi portami bałtyckimi lub północnymi takimi jak: Rotterdam, Ryga lub Kopenhaga. Najbardziej dynamiczny wzrost notuje transport kontenerów z Gdyni, gdzie w kontenerach na olbrzymich kontenerowcach odbieranych jest wiele towarów przemysłowych z Chin, Indonezji czy Japonii, przypływają ciężarówki. Gabaryty stalowych kontenerów morskich są zunifikowane, dzięki czemu firmy prowadzące usługi logistyczne mogą bez trudu kalkulować objętość oraz ilość towarów, jaka się zmieści do każdego kontenera. Stabilna budowa kontenera ochrania zapakowane do niego produkty też przed uszkodzeniami mechanicznymi albo przed (...)

Wiecej podobnych:

Problem nie jednej firmy

Problem nie jednej firmy

(...) Transport towarów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz firm o międzynarodowym charakterze odgrywa rolę kluczową ponieważ generuje dodatkowe koszty lub pozwala na solidne oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na odpowiednią formę transportu dla swojego przedsiębiorstwa. Na rynku dostępne są trze sposoby transportu ładunków - transport drogowy, transport lotniczy oraz transport morski. (...)

Wiecej podobnych:

Transport produktów szybkopsujących

Transport produktów szybkopsujących

(...) Świeżość twoich produktów jest dla Fresh Logistics całkowitym priorytetem. W ramach usług, jakie proponujemy znajdują się: transport chłodniczy, cross docking, transport produktów świeżych, dystrybucja krajowa, transport żywności, kompleksowa obsługa logistyczna, dystrybucja międzynarodowa. Fresh Logistics działa w branży spożywczej, gdyż w przeważającej mierze w tej dziedzinie spotykamy się z towarami szybko psującymi. Transport żywności, a w szczególności transport chłodniczy i transport produktów spożywczych realizowany jest w dedykowanych samochodach chłodniach, w których funkcjonuje bieżący monitoring (...)

Wiecej podobnych:

Transport towarów

Transport towarów

(...) Proces dystrybucji i magazynowania w kompanii Raben jest wnikliwie administrowany. Skomplikowany system zarządzania magazynowymi zapasami pozwala na: przechowywanie towaru na paletach oraz przygotowywanie wysyłek, szczegółowe raportowanie do Partnerów, dynamiczne zarządzanie stanem magazynowym, wydawanie towarów zgodnie z zasadami FIFO, BBD, PROD albo według innych wytycznych uzgodnionych indywidualnie z Kontrahentem, elektroniczną wymianę danych z Kontrahentami (połączenia EDI), dzięki której możliwy jest proces transmisji informacji w czasie realnym, usługi transportowe realizowane na czas, (...)

Wiecej podobnych:

Transport drogą morską i lotniczą

Transport drogą morską i lotniczą

(...) Szczególnie ważną rolę w świecie współczesnym odgrywa transport lotniczy. Podczas, gdy świat goni do przodu, kiedy nie ma czasu na nic, a powodzenie znacznej ilości przedsięwzięć biznesowych uwarunkowany jest od dowiezienia przesyłek i transportów o czasie przychodzi z pomocą spedycja lotnicza. Samoloty nie stoją w zatorach drogowych tak jak ciężarówki, mogą przemieszczać się między kontynentami, są oczywiście bardzo szybkie w porównaniu z transportem kolejowym lub morskim. Jedyną wadą transportu lotniczego są (...)

Wiecej podobnych: